Alarm dla firmy

 • System alarmowy do firm

  System alarmowy do firm

Firma Blower w swojej ofercie posiada szeroką gamę rozwiązań systemów alarmowych (SSWiN). Od prostych, przeznaczonych do zabezpieczenia kiosków, zakładów fryzjerskich, małych firm aż po zaawansowane i złożone systemy łączące funkcjonalność systemu alarmowego oraz automatyki i kontroli dostępu.

Alarm dla firmy to z reguły bardziej zaawansowane instalacje. Systemy alarmowe tego typu często wyposażone są w moduły kontroli dostępu, powiadomienia czy obsługi z sieci internet.

Nasze instalacje alarmowe zawsze dostosowujemy do oczekiwań klienta i obowiązujących standardów. Centrale alarmowe które instalujemy spełniają wymagania zawarte w najnowszych europejskich normach dla urządzeń Stopnia 3 (Grade 3). Współpracujemy z wieloma dostawcami urządzeń co pozwala nam precyzyjnie dopasować zasoby sprzętowe do specyficznych wymagań konkretnej inwestycji.

Prowadzimy działalność w oparciu o koncesję MSWiA, a nasi pracownicy posiadają licencje pracownika zabezpieczenia technicznego.

 

Zapewniamy kompleksową realizację usług:

 1. projekt
 2. montaż i uruchomienie
 3. konserwację i przeglądy
 4. serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

 Integracja systemu alarmowego z innymi systemami

W firmach, biurach, instytucjach bardzo często zachodzi potrzeba integracji systemu alarmowego z innymi systemami. Poniżej przedstawimy kilka przykładowych rozwiązań które realizujemy i wdrażamy.

Sterowanie bramą wjazdową lub roletami


Sterowanie bramą wjazdową lub roletami to nie kaprys a bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pamięć ludzka bywa zawodna. Gdy zdarzy nam się w pośpiechu opuszczać firmę to często pamiętamy tylko o tym by załączyć alarm a zapominamy domknąć rolety, okna dachowe czy bramę. Teraz można to wszystko zrobić za pomocą jednej komendy. Załączając czuwanie z pilota, lub smartfona, system alarmowy zadba o to by rolety i brama zamknęły się automatycznie.

Automatyczne odłączenie zasilania lub dopływu wody

Gdy odpowiednio wcześniej zaprojektujemy instalację elektryczną to system alarmowy może odłączać nie potrzebne obwody zasilania przy załączeniu czuwania i włączyć je gdy wrócimy do domu. Takie rozwiązanie może mieć duży wpływ na oszczędność energii elektrycznej.

Podobnie można sterować również dopływem wody. Dla bezpieczeństwa, gdy nie ma nas w firmie, elektrozawór może odłączyć dopływ wody. Innym sposobem zabezpieczenia się przed zalaniem jest instalacja czujników zalania. Gdy zainstalujemy taki czujnik to możemy tak zaprogramować nasz system alarmowy by odciął wodę automatycznie gdy czujnik wykryje zalanie.

Obsługa systemu alarmowego

Ze względu na rozbudowane instalacje alarmowe, alarm firmowy powinien mieć mimo wszystko czytelny, łatwy w obsłudze interfejs do jego obsługi. Instalator systemu alarmowego powinien z kolei zadbać o to był czytelny dla użytkownika a nie tylko dla instalatora. Jeżeli w firmie, system alarmowy mamy podzielony na wiele stref, to nie znaczy że jego obsługa musi być skomplikowana. Dzięki manipulatorom graficznym i oprogramowaniu na smartfona lub tablet możesz z łatwością obsługiwać nawet bardzo skomplikowany i rozbudowany system. Urządzenia te oraz oprogramowanie umożliwiają dopasowanie interfejsu do użytkownika w taki sposób by był czytelny i przejrzysty a nie wyświetlał niepotrzebnych funkcji których nigdy nie użyjemy a system mimo wszystko je udostępnia.

Dzięki aplikacjom mobilnym można z każdego miejsca na świecie włączyć oświetlenie w ogrodzie, otworzyć i zamknąć bramę, rolety lub sterować innymi urządzeniami automatyki.


System powiadomień

 

Podstawowym zadaniem systemu alarmowego jest sygnalizacja i powiadomienie o włamaniu, napadzie lub pożarze. Powiadomienie takie może być realizowane za pomocą linii telefonicznej, linii GSM/GPRS do użytkownika lub profesjonalnej firmy zajmującej się ochroną obiektów. Różnorodność czujników i obecnie dostępnych funkcji w centralach sprawia że centrala alarmowa to już nie tylko sam "alarm".

Dzięki różnym rodzajom czujników i interfejsów komunikacyjnych, system alarmowy może nas powiadomić za pomocą komunikatów głosowych, sms, mms, lub aplikacji o jego aktualnym stanie. Brak zasilania w firmie, załączenie się agregatu prądotwórczego, zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu serwerowni. O tym wszystkim możemy wiedzieć wcześniej i odpowiednio zareagować.

 

 

 

 • Manipulator graficzny dedykowany do systemów alarmowych Satel. Personalizacja urządzenia podnosi komfort użytkowania systemu alarmowego

  Manipulator graficzny dedykowany do systemów alarmowych Satel. Personalizacja urządzenia podnosi komfort użytkowania systemu alarmowego

 • Aplikacje mobilne umożliwiają obsługę systemu alarmowego z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie roletami, oświetleniem to dzisiaj standardowa funkcja systemu alarmowego

  Aplikacje mobilne umożliwiają obsługę systemu alarmowego z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie roletami, oświetleniem to dzisiaj standardowa funkcja systemu alarmowego

 • Moduły rozszerzeń na szynę DIN umożliwiają wkomponowanie systemu alarmowego w instalację elektryczną umożliwiając tym samym sterowanie obwodami zasilającymi i urządzeniami elektrycznymi

  Moduły rozszerzeń na szynę DIN umożliwiają wkomponowanie systemu alarmowego w instalację elektryczną umożliwiając tym samym sterowanie obwodami zasilającymi i urządzeniami elektrycznymi

 • Kontrola dostępu to funkcjonalność którą mają zaimplementowaną nowoczesne systemy alarmowe. Centralne zarządzanie użytkownikami i przejściami znacząco usprawnia obsługę i daje większe możliwości konfiguracji alarmu w firmie

  Kontrola dostępu to funkcjonalność którą mają zaimplementowaną nowoczesne systemy alarmowe. Centralne zarządzanie użytkownikami i przejściami znacząco usprawnia obsługę i daje większe możliwości konfiguracji alarmu w firmie