Monitoring domu

 • Monitoring domu

  Monitoring domu

Po co komuś kamery w domu?

Czy to nie jest nadmierna ingerencja w prywatność?

Alarm, kamery, co jeszcze?

Te pytania zadaje sobie prawie każdy właściciel gospodarstwa domowego a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Kamery w domu

Jeśli często wyjeżdżamy, warto zainstalować system monitoringu w domu. Dzięki kamerom wysokiej rozdzielczości, z dowolnego miejsca na ziemi poprzez internet sprawdzimy, co dzieje się aktualnie w naszym mieszkaniu, a w razie wizyty osób niepowołanych możemy odpowiednio zareagować.

Monitoring domu sprawdzi się również podczas naszej, w nim obecności. Na przykład w nocy. Gdy zauważymy że ktoś niepowołany kręci się wokół domu to będziemy mogli odpowiednio wcześnie zareagować i zmniejszyć skutki włamania lub wandalizmu.

Mieszkanie w bloku, dom jednorodzinny, zagroda ze zwierzętami hodowlanymi, pola uprawne a nawet lasy. W każdym z tych miejsc monitoring za pomocą kamer może się sprawdzić. Jak widać każde z tych miejsc różni się od siebie. Dla tego zachęcamy do kontaktu z naszymi fachowcami którzy doradzą ci w zakresie doboru odpowiedzniego sprzętu i profesjonalnie go zainstalują.Aby zbudować skuteczny system monitorowania należy zastanowić się nad kilkoma rzeczami:

 • Które miejsca powinny być monitorowane przez kamery?
 • Co ma być widoczne na obrazie?
 • Z ilu dni potrzebny nam będzie zapis nagrań.


Decyzja o instalacji monitoringu w Twoim domu to inwestycja na dłuższy czas. Nie ryzykuj i nie kupuj "marketowych rozwiązań" które wyrzucisz po roku użytkowania.
Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

Ingerencja w prywatność

Montując kamery w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego mienia trzeba pamiętać o prawach sąsiadów. Sprzęt nie może ingerować w ich prawo do prywatności. Kamery zamontowane na domu jednorodzinnym nie mogą obejmować posesji sąsiada lub jego okien. Jeżeli to robią, dochodzi do naruszenia jego prywatności. A w takim wypadku sąd może ukarać właściciela instalacji CCTV.

Jeżeli system monitoringu obsługujemy przez internet i w nim udostępniamy obraz z kamer, to należy dobrze zabezpieczyć system, tak by osoby niepowołane nie mogły obserwować tego co dzieje się w domu lub jego otoczeniu. Obecnie wszyscy korzystamy z wygodnych rozwiązań opartych na chmurze. Nie zdajemy sobie jednak sprawy że źle zabezpieczony system zamiast nas chronić może pełnić rolę odwrotną.

Pewnie często zadajesz sobie pytanie czy instalować kamery wewnątrz domu? Czy to nie pozbawi cię prywatności? Wszystko zależy co mają one obserwować.
Mądrze zainstalowane kamery mogą bardzo ułatwić nam życie a może nawet je uratować...? Przykłady poniżej.

Integracja systemów i urządzeń

Jeszcze nie tak dawno większość systemów zabezpieczeń były całkowicie niezależnymi instalacjami. Każdy z nich był konfigurowany i zarządzany niezależnie. Obecnie w czasach dynamicznego rozboju branży systemów zabezpieczeń wszyscy ceniący się producenci oferują urządzenia skonstruowane w taki sposób, aby dać użytkownikowi możliwość wzajemnego ich połączenia. Dzięki możliwości łączenia ze sobą urządzeń typowo alarmowych z urządzeniami telewizji przemysłowej, systemów pożarowych oraz kontroli dostępu możemy tworzyć kompleksowe systemy bezpieczeństwa. W wyniku integracji otrzymujemy systemy bezpieczeństwa o bardzo wysokiej skuteczności pracy, które z całą pewnością zapewniają wyższy stopień ochrony obiektu niż każdy z systemów osobno.

Przykładowe instalacje monitoringu

Kamera | Telewizor | Smartfon | Tablet

 • Obraz z każdej zainstalowanej kamery może zostać wyświetlony na twoim domowym odbiorniku telewizyjnym, smatfonie lub tablecie. Umożliwiają to kamery IP oraz specjalne urządzenia sieciowe.
 • Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał wstawać z łóżka by zobaczyć co się dzieje wokół domu.
 • Obraz z kamery zainstalowanej w pokoju zabaw dla dzieci można wyświetlić w telewizorze lub tablecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można gotować obiad i pilnować dzieci równocześnie.
 • Obraz z kamery zainstalowanej w pokoju chorej osoby może uratować jej życie.

Wideodomofon | Monitoring domu

Wideodomofon może być integralną częścią systemu monitoringu CCTV. Obraz a nawet rozmowa z kasety wideodomofonowej, mogą zostać nagrane w rejestratorze dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić kto dokładnie chciał Cię odwiedzić. Przy modnych obecnie oszustwach "Na wnuczka", taki nagrany materiał może się okazać wyjątkowo cenny dla policji.

Czujka | Alarm | Światło | Kamera | Nagranie

Czujka wykrywa ruch w ogrodzie. System alarmowy reaguje i zapala w nim oświetlenie. Przekazuje również informację do systemu monitoringu który zaczyna nagrywać w sposób ciągły obraz z kamer w obszarze w którym wykryto ruch.

Centrala telefoniczna | Wideotelefon | Wideobramofon | Tablet | Kamera

Jeżeli chcesz mieć multimedjalny, wielofunkcyjny system łączności to mamy dla ciebie znakomite rozwiązanie. Po zainstalowaniu wyżej wymienionych urządzeń będziesz mógł odebrać połączenie na dowolnym wideotelefonie lub tablecie zainstalowanym w domu. Wideotelefon dzięki uniwersalnemu systemowi Android, może oprócz tradycyjnych połączeń telefonicznych wyświetlić obraz z dowolnej kamery zainstalowanej w domu lub wykonać połączenie Skype. Rozwiązania ma praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystko zależy od aplikacji i użytych urządzeń.

Takich przykładów i pomysłów mamy wiele... Jeżeli chcesz wykonać instalację monitoringu w swoim domu to skontaktuj się z nami. Doradzimy ci i profesjonalnie ją wykonamy.

 • Obraz z kamery jako jeden z kanałów w odbiorniku TV

  Obraz z kamery jako jeden z kanałów w odbiorniku TV

 • Intekracja domowego systemu monitoringu z wideodomofonem

  Intekracja domowego systemu monitoringu z wideodomofonem

 • Zewnętrzny czujnik ruchu systemu alarmowego może załączyć automatycznie oświetlenie a kamera nagrać zdarzenie.

  Zewnętrzny czujnik ruchu systemu alarmowego może załączyć automatycznie oświetlenie a kamera nagrać zdarzenie.

 • Dzięki rozwiązaniu Cloud obraz z kamer można wyświetlić w dowolnym miejscu na świecie. W komputerze, na smartfonie lub tablecie?

  Dzięki rozwiązaniu Cloud obraz z kamer można wyświetlić w dowolnym miejscu na świecie. W komputerze, na smartfonie lub tablecie?