Monitoring firmy

 • Monitoring CCTV, kamery przemysłowe

  Monitoring CCTV, kamery przemysłowe

Monitoring, kamery przemysłowe tzw systemy CCTV są dzisiaj podstawowym elementem zabezpieczeń prawie każdej firmy. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie sklepu, parkingu, banku czy urzędu bez instalacji monitoringu - telewizji przemysłowej.

Systemy monitoringu instalują dzisiaj już nie tylko wielkie korporacje w swoich biurowcach. Na instalację kamer przemysłowych coraz częściej decydują się również osiedlowi sklepikarze, drobne zakłady usługowe czy gastronomiczne.

Rozwój technologii związanych z monitoringiem praktycznie wyeliminował monitoring analogowy. Monitoring IP oferuje znacząco lepsze możliwości dostępu i wyszukiwania danych. Rejestrowany obraz zapisywany jest w większej rozdzielczości, może być powiększany i analizowany punkt po punkcie. Dzięki technologii IP.

Monitoring przez internet

Instalacja monitoringu IP pozwala na oglądanie obrazów z kamer zainstalowanych w różnych lokalizacjach, dzięki czemu mamy możliwość oglądania obrazu z dowolnej kamery przy pomocy dowolnego komputera podłączonego do Internetu / sieci w dowolnym miejscu (np. komputer domowy czy przenośny). Dzięki monitoringowi IP, obraz z kamery zainstalowanej na stoku narciarskim lub na Rynku w Krakowie może w internecie obserwować wiele osób.

Współczesne rejestratory obrazu standardowo wyposażone są w jedną lub więcej kart sieciowych dzięki którym rejestrują obraz z kamer i jednocześnie udostępniają go w sieci. Rejestrator zainstalowany w firmie zapisuje obraz z kamer 24 godziny na dobę. Gdy coś się wydarzy podczas naszej nieobecności, np włączy się alarm, to zdalnie możemy zweryfikować co się dzieje naprawdę lub przeglądnąć zapis z kamer.

Monitoring i Fotorejestracja

Fotorejestracja to rozwiązanie łączące funkcjonalność systemu monitoringu i ewidencji czasu pracy.
W związku wieloma problemami z dyscyplinowaniem pracowników w stosowaniu systemu rejestracji czasu pracy na karty zbliżeniowe, oferujemy nowe rozwiązanie –  integrację czytnika RCP z kamerą IP.

System Fotorejestracji sprawia, że przy każdej poprawnej weryfikacji na czytniku, zintegrowana z systemem kamera IP wykonuje zdjęcie danego pracownika. Zgromadzone w ten sposób zdjęcia można później przeglądać w programie RCP.

System identyfikacji tablic rejestracyjnych

Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych może odbywać się przy użyciu wybranych kamer IP. System identyfikuje tablice rejestracyjne wielu krajów i rozpoznaje różne rodzaje pisma (włącznie z cyrylicą). W bazie danych zapisywane są wszystkie odczytane tablice rejestracyjne, które przypisane zostają do zarejestrowanego obrazu z kamery. Istnieje również możliwość wysyłania wiadomości email z obrazem po wykryciu określonych numerów rejestracyjnych.  

Jednym z zastosowań może być system kontroli dostępu na parkingu. Przykładowe działanie systemu kontroli dostępu na parkingu polega na tym, że tablica rejestracyjna zbliżającego się do szlabanu pojazdu jest rozpoznawana i zapisywana na rejestratorze (wraz ze zdjęciem), a następnie może być porównana z wcześniej zdefiniowaną listą powodując otwarcie szlabanu lub wywołując inne zdarzenie. Zaletą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim brak potrzeby instalacji dodatkowych urządzeń w pojeździe do jego identyfikacji oraz zapis obrazu pozwalający wykryć sprawcę w przypadku przestępstwa.

 

 

 • Dzięki zdalnemu dostępowi przez internet możesz monitorować stan swojej firmy. Podgląd z zainstalowanych kamer możliwy jest na komputerze lub smartfonie

  Dzięki zdalnemu dostępowi przez internet możesz monitorować stan swojej firmy. Podgląd z zainstalowanych kamer możliwy jest na komputerze lub smartfonie

 • Schemat działania fotorejestracji. W momencie zczytania karty użytkownika system wykonuje zdjęcie za pomocą zainstalowanej kamery CCTV

  Schemat działania fotorejestracji. W momencie zczytania karty użytkownika system wykonuje zdjęcie za pomocą zainstalowanej kamery CCTV

 • Czytnik RCP z kamerą do fotorejestracji

  Czytnik RCP z kamerą do fotorejestracji

 • System rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Przykład oprogramowania

  System rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Przykład oprogramowania